E/F Sønder Boulevard 34-36

Bang & Beenfeldt har hjulpet ejerforeningen på Sønder Boulevard 34-36 med at få udskiftet taget og etableret fire selvstændige taglejligheder.

Projektet har været lang tid undervejs, hvor vi har haft en god dialog med foreningens bestyrelse om deres forventninger og forudsætninger til de nye boliger, og hvordan tagarealet kunne udnyttes bedst muligt. Der er særligt én ting som har været afgørende for bestyrelsen i brugen af rådgiver – hvad det præcist har været, kan du høre foreningens bestyrelsesformand fortælle om i filmen herunder.

"Vi har brugt Bang & Beenfeldt som rådgiver, og vores brug af rådgivere har grundlæggende handlet om en ting, og det har været, at vi som bestyrelse skulle have ro i maven"

Bestyrelsesformand, E/F Sønder Boulevard 34-35

Sønder Blv